Hakkımda

Hakkımda | Semih Çelik

Semih Çelik Kimdir?

Aslında lisede turizm okumak kötü bir fikirdi, evet cümle böyle başlamalı çünkü dönüm noktam lise bittiğinde başladı. Ben yani "Semih Çelik Kimdir?" sorusunu cevaplamaya başlamadan önce hayatımızı yaptığımız hatalar şekillendiriyor cümlesini sizlere hatırlatmak istiyorum. Lisede turizm okuduktan sonra (Bilmeyenler için söylüyorum turizm liselerinde matematik yok) bilgisayar ile ilgili herhangi bir meslek her ne olursa olsun hiç fark etmez ama bilgisayar olmalı yada bilgisayar da olmayabilir ama turizm olmamalı deyip deyip duruyordum kendime. Sonrasında YGS barajı geçildi ve LYS sözelden çıkarttığım puan 4 yıllık üniversiteye yetmiyordu, bende 2 yıllık bilgisayar programlamacılığına tercih yapıp Dumlupınar Tavşanlı MYO üniversitesinde 2 senemi geçirdikten sonra mezun oldum.


Üniversite bitti, ilk girişimimi o yıllarda internet üzerinden toplu olarak satın alınan bir para birimini parçalayarak ufak miktarlarda satıp döviz kuru üzerinden bana kalan miktar kazanç olarak ilerleyen bir işti. SEO konusunda yeteneğimi bu işte keşfetmiştim, yaklaşık 2 hafta içerisinde web sitemi anahtar kelimede ilk sayfaya soktum ve bu rakipleri endişelendirdi. Bir çok komplo sonucu bu işi bırakmak zorunda kaldım ve ilk takım elbisemi mahkeme salonunda üzerime atılan iftirayı haklamakla geçen günlerde giymek için almıştım. Her zorluk veya hata insanı güçlendiriyor, olgunlaştırıyor, tecrübe kazandırıyor fakat siz hata yapmayın.


Sonrasında türkiyenin ilk hosting firmaları içerisinde olan bir hosting domain sağlayıcı firmasına işe girmiş buldum. Sonrasında bir başka firmada e ticaret platformu yönetimi derken bir yazılım firmasında Front End geliştirmeler yaparken buldum kendimi. Oradan da bir başka firma derken..


2020 senesinin son aylarında askere gittim ve 183 günlük askerlik görevim sonucu memleketime dönüp kendime sadece "kendi işini yapmalısın" deyip duruyordum. Şuanda 2 farklı sektörde tescil edilmiş markaları mikro büyüme ilerlemesinde yöneticisi ve kurucusuyum.


Benden bu kadar..

Eğitimim

Mithatpaşa İlköğretim Okulu

İlk ve orta okul (2003 - 2011)

Muradiye Turizm Otelcilik Mesleki ve Anadolu Lisesi

Lise (2011 - 2015)

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Yerleşkesi

Ön Lisans (2015 - 2017)

Yeteneklerim

E-Ticaret Ürün Yönetimi

E-Ticaret denilince akla gelen aslında sadece internetten ürün satış olmamalı. Ürün veya ürün gruplarının ve hitap edilen kategorinin içerisinde bulunduğu rakip analizini gerçekleştiriyor ve pazaryerinde hakimiyet elde edebiliyorum.

Sosyal Medya Güvenliği

Günümüzde sosyal medya şirketleri kullanıcılarının bilgilerini olabildiğince gizli tutmaya ve buna teşfik edecek özellikler çıkartmaya çalışsa da bazen hatalar yapabilirsiniz. Tam zamanlı şekilde internet ortamında var olduğunuz platformları güvenli bir şekilde yönetebilirim.

PR Çalışmaları

Dijital dünya kendi gibi sahteliklerle dolu, gerçeklik çok az ve gerçek mi sahte mi diye anlamaya çalışmaktansa çoğu kez inanmış gibi yapıyor ve bu dünyaya kapılıyoruz. İster bir birey olun isterse firma için yardım almak isterseniz buradayım.

Çalışma Deneyimim

Linesis Hosting

Linesis Hosting

Customer Technical Support (2017 - 2018)

Yeşil Bursa Endüstriyel Temizlik & Ekipmanları

Yeşil Bursa Endüstriyel Temizlik & Ekipmanları

Ecommerce Manager (2018 - 2019)

Dijital Sahne

Dijital Sahne

Frontend Web Developer (2019 - 2019)

Biletinial.com

Biletinial.com

Frontend Web Developer (2019 - 2020)

CLAVYE

CLAVYE

Start-up Owner (2021 - )